8 tot en met

12 september 2021

D(r)ivers Limburg 2021 nr. 6: Bram Chardon

D(r)ivers Limburg 2021 is een kettingbrief waarmee we diverse stakeholders aan het woord laten over het WK tweespannen Limburg 2021. De vorige keer heeft eigenaresse van Hoefnet, Meike Paridaans, een vraag beantwoord die werd gesteld door de bondscoach van het mennen, Ad Aarts. Meike heeft deze editie de vraag doorgegeven aan een bekende vierspanmenner genaamd Bram Chardon. Meike heeft de volgende vraag aan Bram gesteld:

“Hoi Bram! De jeugd heeft de toekomst. Dat is een uitspraak die je ook regelmatig binnen de mensport hoort. Het niveau tijdens het WK tweespannen in Kronenberg belooft hoog te worden en dat willen we in de toekomst natuurlijk graag zo houden, of misschien zelfs nóg hoger tillen. Maar wat vind jij van de uitspraak ‘De jeugd heeft de toekomst’?

Het is dit jaar natuurlijk de eerste keer dat de Nederlandse jeugd mee gaat doen aan het Europees kampioenschap. Hoe denk jij dat we onze jeugd kunnen motiveren, stimuleren en voorbereiden op een succesvolle en duurzame toekomst?”

 

Beste Meike, bedankt voor je vraag, dit onderwerp verdient aandacht binnen de mensport. De jeugd heeft zeker de toekomst, al hebben we daar tot voor kort binnen de mensport niet veel mee gedaan. In de mensport hebben we geen KNHS Talentenplan en hebben we tot op heden nog niet meegedaan aan een jeugd EK. Gelukkig komt daar nu verandering in door de inzet van de vier mendistricten en is Nederland dit jaar ook vertegenwoordigd. Dit EK is absoluut een stimulans voor de jeugdmenners, voor hun is er nu een gat opgevuld en hebben ze een realistisch doel om de strijd aan te gaan met leeftijdsgenoten op een internationaal FEI-kampioenschap. Tot op heden was het lastig voor deze groep, 12 tot 21 jaar, om op een groot kampioenschap uit te komen. In alle klassen moeten zij het opnemen tegen vaak oudere en meer ervaren menners. Het vooruitzicht op een FEI-kampioenschap is dan ver weg en werkt niet motiverend. 

Wat een kampioenschap doet voor de sport, laat het WK Limburg 2021 weer duidelijk zien. De groep tweespannen is heel groot en heeft een hoog niveau, iedereen is gemotiveerd en doet er alles aan om een startplek te bemachtigen. Hetzelfde zien we bij de onze groep, die binnenkort wordt uitgebreid t/m 25 jaar. Ze trekken met elkaar op, helpen elkaar op wedstrijd en maken elkaar beter. Het gevoel van een eerlijke strijd met leeftijdsgenoten en een prachtig internationaal kampioenschap wat op korte termijn haalbaar is, geeft deze groep een enorme boost. Alle districten organiseren laagdrempelige jeugddagen waar iedereen in de leeftijdsgroep welkom is. Zitten daar goede combinaties tussen, dan proberen we ze te laten aansluiten bij het EK-traject. Vanaf dat moment zijn wij er om ze te adviseren en te begeleiden, wat bijdraagt aan een duurzame toekomst in de mensport.

Investeren zal moeten als je ver wilt komen in de sport. Belangrijk is dat er in het juiste wordt geïnvesteerd. Door er zo vroeg bij te zijn, hopen wij hier een verschil in te kunnen maken. In mijn ogen sluit dit ook super aan op het perspectieven team, waar je tot latere leeftijd nog in kan. Menners met potentie die de jeugd zijn uitgegroeid, maar nog niet in een senioren kader zitten, kunnen via het perspectieven team toch de nodige begeleiding krijgen. Zo hebben we in de mensport eigenlijk een hele mooie doorstroom: laagdrempelige jeugddagen binnen het men-district - selectietraject richting het Jeugd EK- doorstroom naar het perspectieven team - overgang naar een senioren kader - senioren kampioenschap, met hopelijk veel medailles voor Nederland.

 

Bram Chardon geeft het stokje van D(r)ivers Limburg 2021 door aan Antonie ter Harmsel, tweespanmenner:

“Hoi Antonie, in mijn antwoord over de jeugdmenners heb ik het over doorstromen. Ik zie dat de groep tweespannen groot is, zeker in vergelijking met de vierspannen. Zie jij het voor je dat er tweespannen gaan doorstromen naar de vierspan klasse? Waarom wel of waarom niet? Om mijn vraag nog concreter te maken; zie jij jezelf, als zoon van een vierspanmenner, doorstromen naar deze klasse? Ik kan mij aardig redden tussen de veelal oudere collega’s maar zou dolgraag wat nieuwe gezichten willen zien binnen de Nederlandse vierspansport. Succes met je voorbereiding richting WK Limburg 2021!”

Het antwoord van Antonie wordt over een aantal weken gepubliceerd.

 

________________________________________________________________

 

BERICHT SOCIALE MEDIA:

 

D(r)ivers Limburg 2021 NR. 6: Bram Chardon

 

D(r)ivers Limburg 2021 is een kettingbrief waarmee we diverse stakeholders aan het woord laten over het WK. Onze voorganger was eigenaresse van Hoefnet, Meike Paridaans, die de volgende vraag stelde aan vierspanmenner, Bram Chardon: 

 

“Hoi Bram! De jeugd heeft de toekomst. Dat is een uitspraak die je ook regelmatig binnen de mensport hoort. Het niveau tijdens het WK tweespannen in Kronenberg belooft hoog te worden en dat willen we in de toekomst natuurlijk graag zo houden, of misschien zelfs nóg hoger tillen. Maar wat vind jij van de uitspraak ‘De jeugd heeft de toekomst’?

Het is dit jaar natuurlijk de eerste keer dat de Nederlandse jeugd mee gaat doen aan het Europees kampioenschap. Hoe denk jij dat we onze jeugd kunnen motiveren, stimuleren en voorbereiden op een succesvolle en duurzame toekomst?”

 

Lees meer over D(r)ivers Limburg 2021 NR. 6 op de website:

 

 

 

 

 

 

 

Terug naar nieuws
D(r)ivers Limburg 2021 nr. 6: Bram Chardon

© World Horse Driving 2022
Created by